Damian Jagusz

Chief Digital Operational Resilience Officer, Head of DOR and ICT Compliance , ERGO Hestia

Chief Digital Operational Resilience Officer, Head of DOR and ICT Compliance w Sopockim Towarzystwie Ubezpieczeń ERGO Hestia SA oraz Sopockim Towarzystwie Ubezpieczeń na Życie ERGO Hestia SA. Przewodniczący Zespołu ds. DORA w Polskiej Izbie Ubezpieczeń.

Odpowiada za obszar bezpieczeństwa, zgodności oraz zarządzania ryzykiem ICT w Departamencie IT. Posiada wieloletnie doświadczenie na rynku finansowym, gdzie był odpowiedzialny za nadzór nad obszarem outsourcingu regulowanego, kontrolę wewnętrzną oraz systemowe zarządzanie ryzykiem. Nadzorował projekty strategiczne obejmujące m.in. wdrożenie norm ISO 27001 oraz 27017 czy implementację obowiązków wynikających z tzw. „Komunikatu chmurowego”.

Jest absolwentem prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz cyberbezpieczeństwa na Collegium Civitas. Brał udział, również jako prelegent, w licznych konferencjach i seminariach międzynarodowych (m.in. na Uniwersytecie Cambridge, w Lozannie czy w Amsterdamie). Autor publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu prawa i bezpieczeństwa. Aktywnie działa w stowarzyszeniach i organizacjach samorządowych, m.in. jako Członek Komisji Digitalizacji Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Dora Forum 2024

23-24.10.2024r.

www.doraforum.pl

Organizator konferencji

Evention sp. z o.o
Rondo ONZ 1 Warszawa, Polska
www.evention.pl

Kontakt

Weronika Warpas
m.
e: weronika.warpas@evention.pl